Kaip prižiūrėti motobloką

Dviejų ratų traktoriai yra puikūs pagalbininkai žemės ūkyje bei teritorijų priežiūroje. Norit užtikrinti, kad motoblokas ilgai tarnautų pilnu pajėgumu, jį būtina prižiūrėti ir valyti.

Visų pirma, prieš pradedant naudotis motobloku, patariame įsisavinti jo konstrukciją bei eksplotacines savybes. Svarbu žinoti jog motoblokų eksploatacinės savybės yra ribotos. Naudojimo metu negalima viršyti krovinio svorio ir maksimalaus greičio reikalavimų, nes tai gali pakenkti motobloko varikliui arba jo konstrukcijai.

Galiausiai būtina atkreipti dėmesį į reguliarų technikos patikrinimą ir techninę priežiūrą, kad būtų išlaikyta gera motobloko būklė ir jis nebūtų naudojamas pažeistas. Nustačius gedimą, nedelsdami nutraukite darbą ir laiku atlikite techninę priežiūrą.

motoblokų priežiūra
Motobloko techninis aptarnavimas

Pagrindiniai motoblokų priežiūros žingsniai

  • Naudokite švarią ir kokybišką variklio alyvą
  • Laiku keiskite variklio alyvą ir oro filtrą
  • Laiku atlikite techninį aptarnavimą
  • Reguleriai valykite darbinę įrangą
  • Naudokite kokybišką kurą

Variklio alyva motoblokams

Kokybiška variklio alyva yra būtina, norit užtikrinti variklio patikimumą bei ilgaamžiškumą. Rekomenduojama variklio alyvos lygį patikrinti kiekvieną kartą prieš pradedant darbą, keisti kas 100 darbo valandų arba, jeigu motobloką naudojate nedažnai, keiskite alyvą kartą per metus.

Rekomenduojamas alyvos tipas 10W-30 oru aušinamiems varikliams. Priklausomai nuo variklio modelio, reikalingas nuo 0.5 litro iki 1.8 litro alyvos kiekis. Geriausias pasirinkimas būtų pirkti variklio alyvą iš oficialaus motoblokų gamintojo atstovo Lietuvoje – mūsų konsultantai pasiūlys geriausią variantą jūsų motoblokui.

Variklio oro filtras

Prieš pradėdami darbą patikrinkite, ar variklio oro filtro skyriuje yra truputis tepalo – jei nėra, įpilkite apie 0.1 litro variklio alyvos. Alyva užsandarina oro filtro prispaudimą, kad į variklį nepatektų dulkės. Jeigu motobloką naudojate itin dulkėtoje aplinkoje, baigę darbą praplaukite oro filtro skyrių ir oro filtro priešfiltrį, išdžiovinkite ir vėl įpilkite 0.1 litro alyvos. Jeigu užsiteršęs ir pagrindinis oro filtro elementas – pakeiskite oro filtrą. Oro filtrą galite taip pat įsigyti pas mus – reikia žinoti variklio modelį.

Greičių dėžės alyva POWERSAFE modeliams

BCS-FERRARI motoblokai turi hidraulinę sankabą POWERSAFE, kuriai gamintojas suteikia 5 metų garantiją.

Tačiau ją taip pat reikia prižiūrėti. Naujam motoblokui hidraulinė alyva ir alyvos filtras yra keičiami po pirmųjų 30 darbo valandų. Vėliau hidraulinę alyvą ir filtrą reikia keisti kaip variklio alyvą kas 100 darbo valandų arba kartą metuose. Jeigu greičių dėžėje atsirado charakteringas „zyzimas“, alyvą ir filtrą reikia keisti nedelsiant. Rekomnduojamas alyvos tipas SAE 80W-90 (API GL-5). Priklausomai nuo motobloko modelio, reikalingas nuo 2.3 litro iki 2.8 litro alyvos kiekis. Geriausias pasirinkimas būtų pirkti variklio alyvą iš oficialaus motoblokų gamintojo atstovo Lietuvoje.

Rekomenduojama greičių dežės alyva

Laiku atliekamas motoblokų techninis aptarnavimas

Patariame reguleriai atlikti technikos priežiūrą ir patikrinimą, kad būtų išlaikyta gera motobloko būklė. Pastebėjus gedimą rekomenduojame nedelsiant kreiptis į motoblokų servisą. Jeigu pastebėjote gedimą ir toliau naudojatės technika, taisymas gali kainuoti dar brangiau.