Žemės paruošimas sodinimui

Pavasaris Lietuvoje reiškia augalų vegetacijos pradžią. Taigi tai yra sodinimo metas ne tik didiesiems žemdirbių ūkiams, bet ir savaitgalio ūkininkams, turintiems didesnį ar mažesnį gabaliuką dirbamos žemės.

Kaip žinia augalai mėgsta minkštą ir turtingą mikroelementų dirvą.

Taigi pavasarinio žemės paruošimo tikslas ir yra – išpurenti viršutinį derlingą dirvos sluoksnį, nesumaišant jo su giliau esančiu mažiau derlingu.

Šiam darbui yra naudojamas kultivatorius, dar kitaip vadinamas žemės freza. Naudojamo įrankio dydis ir galia priklauso kokio dydžio ir kiek paruoštas iš anksčiau yra jūsų dirbamos žemės plotas.

Jeigu turite ne pirmus metus puoselėjamą keliasdešimt kvadratų darželį, nedidelį šiltnamį, jo apdirbimui geras pasirinkimas yra Eurosystems kultivatorius elektriniu varikliu. Įrankis yra nedidelio svorio (tik 15kg), siauras (tik 34cm), manevringas ir pakankamai galingas (0.9kW), kad išpurentų ne pirmus metus dirbamą žemę geriau už kastuvą. Aprašymą ir kainą galite rasti čia:
https://www.motoblokai.com/motoblokai/kultivatorius-z1-elektra/

Jeigu dirbamos žemės sklypelis kiek didesnis, iki kelių arų, arba yra toliau nuo elektros įvado, galima rinktis benzininį Eurosystems modelį. Jo svoris kiek didesnis (27kg) ir jis kiek platesnis (36cm), bet tai yra labai kompaktiškas ir lengvai valdomas įrenginys dirbti šiltnamyje ar nedideliame darže. Aprašymą ir kainą galite rasti čia: https://www.motoblokai.com/motoblokai/kultivatoius-lazappa/

Daugelio daržovių sodinimui reikia praskleisti žemę, suberti sėklą ir ją užversti. Tokiam darbui reikalingas įrenginys, prie kurio galima tvirtinti ne tik frezą, bet dar ir vagotuvą. Tokiam darbui tinkami STIHL kultivatoriai. Jų frezų darbinis plotis siekia iki 85cm, svoris iki 50kg, taigi galima išpurenti ir keliolikos arų sklypus. O ant motobloko ašių sumontuotas frezas, esant poreikiui, galima nuimti ir uždėti metalinius ratus. Tuomet iš paskos kabinasi vagotuvas ir įrenginys paruoštas vagojimui. Aprašymą ir kainą galite rasti čia:
https://forestila.stihl-parduotuves.lt/lt-lt/stihl/lt-lt-20635/kultivatoriai/

Neretai už miesto ribų įsikūrę gyventojai turi žemės gerokai daugiau, nei miesto gyventojai. Tokia nuosava erdvė džiugina, bet ir įpareigoja rūpintis jos priežiūra. Šiuo atveju itin patrauklus yra universalus motoblokas, prie kurio galima kabinti visus įmanomus darbinės įrangos variantus, kuriuos kabinate ant traktoriaus – žemės frezą, rotorines akėčias, akmenuotos dirvos frezą, rotacinį plūgą, įprastą plūgą, vagotuvą, sėjamąją, šakų smulkintuvą, malkų skaldyklę, vandens siurblį, šieno presą, šieno grėblį-vartytuvą, segmentinę žoliapjovę, diskinę žoliapjovę, rotacinę žoliapjovę, mulčerį, barstytuvą, važnyčiotojo vežimėlį, priekabą, sniego šluotą, sniego pūtiką, sniego peilį, lapų pūtiką, aeratorių, ir pan. Motoblokai gali būti varomi arba darbiniu velenu, arba hidrauliniais siurbliais. Darbinė įranga taip pat gali būti arba nuo darbinio veleno, arba sukama hidraulika.

Tokio tipo įrenginių patvarumas ir universalumas yra kaip traktoriaus, tik ant dviejų ratų.

Mažiausi šios klasės įrenginiai (modelis BCS 728 arba BLITZ 50) yra skirti lengvos dirvos apdirbimui, nes neturi blokuojamo diferencialo. Juos galite įsigyti pasinaudoję akcija:
https://www.motoblokai.com/motoblokai/blitz-50-komplektas/
https://www.motoblokai.com/motoblokai/bcs-728-powersafe-komplektas-1/

Modeliai BCS 738 ir BLITZ 70 turi galingesnius variklius, blokuojamą diferencialą, dėl to yra populiariausias pasirinkimas:
https://www.motoblokai.com/motoblokai/blitz-70-komplektas/
https://www.motoblokai.com/motoblokai/bcs-738-powersafe/

Modelius BCS 740 ir BLITZ 120 siūlome rinktis dėl komfortinės funkcijos – šie modeliai turi stabdį atskirai kiekvienam ratui, dėl to operatoriui ženkliai lengviau juo manevruoti, užspaudus vieno iš ratų stabdį, galite apsukti apie 150-200 kg sveriančią mašiną tiesiog vietoje.
https://www.motoblokai.com/motoblokai/blitz-120-komplektas/

Visi motoblokai kiekvienam darbui iš vienų rankų!

www.motoblokai.com